Avaldatud: 9 november, 2020

Täna, 9. novembril tunnustati ettevõtlusõppe eestvedaja Junior Achievement Euroopa poolt silmapaistvaid Euroopa üldharidus- ja kutsekoole, kus ettevõtlusõpe on eriti edukalt muu õppetööga ühendatud. Viiendat aastat jagatava tunnustuse pälvisid Eestist Värska Gümnaasium ja Viljandi Kutseõppekeskus.

Euroopa Ettevõtliku Kooli Auhind on Euroopa ettevõtlikemate koolide tunnustamissündmus, millel osalesid tänavu 25 Euroopa riigi eelnevalt välja valitud parimad õppeasutused. Tiitli pälvisid koolid, kus ettevõtlusõpe hõlmab suuremat hulka õpilasi, kus on olemas selge visioon ja plaan ettevõtlusõppe rakendamiseks, kool aitab kaasa õpetajate professionaalsele arengule ettevõtlusõppes ning kaasab õppesse praktikuid ärimaailmast.

Eesti ettevõtlusõpet juhtiv Junior Achievement Eesti tegevjuht Kersti Loor selgitas, et iga riik saab esitada kaks kandidaati ja seekord vääris Eestist tunnustust nii Värska Gümnaasium kui ka Viljandi Kutseõppekeskus. “Värska Gümnaasiumis on ettevõtlusõpe integreeritud kõikidesse vanuseastmetesse ning ettevõtlust hakatakse õppima juba esimeses klassis,” märkis JA Eesti direktor Kersti Loor. “Eriti eeskujulik on see, et enamik sealseid õpetajaid kasutab majandusõpetuse meetodeid igas tunnis, mida nad annavad, teisisõnu loovad nad ainete vahel elulisi seoseid ettevõtlusega.”

Loor tõi esile ka väga populaarset Värska õpilasfirmade laata, kuhu tulevad kohale õpilasfirmad üle Eesti. “Kokkuvõtlikult võib öelda, et Värska Gümnaasium kasutab kõiki neile pakutud võimalusi ja loob aktiivselt ise uusi lahendusi, et harida uut ettevõtlikku põlvkonda.”

Euroopa Ettevõtliku Kooli tiitlid anti tänavu üle veebiseminari vahendusel. Kokku pälvis Euroopa Ettevõtliku Kooli tiitli 39 õppeasutust 25 riigist. Eestist on varem Euroopa Ettevõtliku Kooli nimetuse pälvinud Kiviõli I Keskkool, Tallinna 21. Kool, Kuressaare Ametikool ja Tabasalu Ühisgümnaasium.

Allikas: Junior Achievement Eesti

Aitäh, Junior Achievement Eesti, märkamise ja tunnustuse eest!