Lastevanemate üldkoosolek

Avaldatud: 7 oktoober, 2019

Värska Gümnaasiumi lastevanemate üldkoosolek toimub teisipäeval, 15. oktoobril algusega kell 17.30 kooli aulas.

Päevakord: (veel …)

Tähistasime Euroopa keeltepäeva

Avaldatud: 6 oktoober, 2019

26. septembril tähistatakse kogu Euroopas keeltepäeva, et seeläbi tähtsustada Euroopas kõneldavaid keeli. Meie koolis toimus 26.09-02.10 Euroopa keeltenädal. (veel …)

Võrumaa Arenduskeskus tunnustas maakonna säravamaid haridustöötajaid

Avaldatud: 4 oktoober, 2019

Kolmapäeval, 25. septembril tunnustas Võrumaa Arenduskeskus maakonna parimaid haridustöötajaid ning -tegusid. Tunnustuse pälvisid teiste hulgas meie kooli matemaatikaõpetaja Kersti Leping, aasta põhikooli õpetaja nominent 2019 ning meie kooli teistmoodi õppepäev “Õpime õues”, Ettevõtliku Kooli edulugude konkursi “Õppimine on põnev” 2019 kandidaat. Palju õnne!

Foto: Raul Kudre

Õpioskuste piirkondlik võistlus Värska Gümnaasiumis

Avaldatud: 24 september, 2019

Teisipäeval, 24. septembris toimus Värska Gümnaasiumis 2019/2020. õppeaasta õpioskuste piirkondlik (Võrumaa) võistlus 6. klasside 5-liikmelistele võistkondadele. Võistluse korraldajaks oli Värska Gümnaasium. Oma teadmised ja oskused panid erinevate ülesannete lahendamise käigus proovile Meremäe, Osula, Kuldre, Haanja, Vastseliina, Rõuge, Võru Kreuzwaldi ja Värska koolide õpilased. (veel …)

Tähistame Euroopa Spordinädalat 2019

Avaldatud: 23 september, 2019

Esmaspäeval, 23. septembril kell 18.00 kooli aulas Timo Oja avatud loeng “Meie tervis läbi toitumise ning teadlike valikute”. Loengu eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust toitumisest, toetudes inimese füsioloogiale ning toitumisteadusele (ingl nutrition science). Tasuta. Kõik huvilised on oodatud kuulama. Loengu korraldab MTÜ Korvpalliklubi Valgamaa koostöös Värska Gümnaasiumiga.

Teisipäeval, 24. septembril algusega kell 9.30 – 12.30 Sportlik päev (orienteerumismatk) kooliperele.
8.30-9.15 ainetund (tunniplaani alusel)
9.30 koguneme koolimaja sisehoovi
-12.30 orienteerumismatk
12.30 lõunasöök noortekeskuse õuealal
Peale söömist tegevused noortekeskuses (keldridisko, lauatenniselahing jm).

Kolmapäeval, 25. septembril kooli võimlas algusega kl 18.00 Korvpalliõhtu. Osavaima korvpalluri väljaselgitamine. Kõik huvilised on oodatud kaasa lööma. Ürituse korraldab MTÜ Korvpalliklubi Valgamaa koostöös Värska Gümnaasiumiga.

Prantsuse viinapuud Värska Gümnaasiumi kooliaias

Avaldatud: 10 september, 2019

10. – 11. septembrini oli meil külas Lycée Professionnel Agricole et Horticole de Moissac (Moissac`i aiandus- ja põllumajanduskool, Prantsusmaa) 8-liikmeline meeskond õpetaja Christophe Squarcioni eestvedamisel. Kahe päeva jooksul rajasid 6 prantsuse kooli aianduse õpilast õpetaja Nicolas Pimienta juhendamisel meie kooli aeda Moissac´i aiakese, kus oma koha leidsid Moissac`ist pärit õunapuu, ploomipuu, pähklipuu ning 4 viinapuud. Taimede istutamisel olid abiks Värska Gümnaasiumi noored.
Aia pidulik avamine toimus kolmapäeval, 11. septembril 2019.a.

Kasutaja Christophe Squarcioni foto.

Rõõmsat alanud kooliaastat!

Avaldatud: 2 september, 2019

Sa ei ole kellestki parem.
Sa ei ole kellestki halvem.
Sulle on antud maailm.
Näe, mis seal näha.
Hoia seda, mis on su ümber,
hoia, kes kõrval.
Kõik olendid omamoodi

on naljakad.

Kõik on õrnad.

Doris Kareva (1958)

Dokumentide vastuvõtt

Avaldatud: 26 juuni, 2019

Toimub tööpäeviti (E-R) kell 9.00 – 15.00 kooli kantseleis (3. korrus, kab 314)

10. klassi astumiseks tuleb esitada:

• põhikooli lõputunnistus koos hinnetelehega;
  • 9. klassi klassitunnistus;
  • õpilase isikut tõendava dokumendi koopia;
  • vanema või hooldaja isikut tõendava dokumendi koopia;
  • 2 fotot (3×4 cm) paberkandjal;
  • avaldus.

1. klassi astumiseks tuleb esitada:

• lapse tervisekaardi väljavõte;
  • lapse koolivalmiduse kaart;
  • lapse isikut tõendava dokumendi koopia;
  • vanema või hooldaja isikut tõendava dokumendi koopia;
  • 2 fotot (3×4 cm) paberkandjal;
  • avaldus

Pildikesi koolielust 2019

Võõrustame

Avaldatud: 21 juuni, 2019

• 24.-25. august Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambli laager
  • 22.-23. august Tartu Erakooli uue kooliaasta stardilaager 7.- 9. kl õpilastele
  • 1.-7. juuli  Korvpalliklubi Valgamaa suvelaager
  • 25.– 30. juuni  XXII üleriigiline noorte keelpillimängijate ja keelpilliõpetajate suvelaager-kursus

Toredat suvepuhkust!

Avaldatud: 20 juuni, 2019

Koolimaja on suletud perioodil 9. juuli – 5. august 2019.