Avaldatud: 21 september, 2021
Täiendatud 05.10.21
Sammuvõistlus jätkub.
Hea õpilane, lapsevanem ja koolitöötaja, pane palun oma sammud kirja jagatud lingil.
Kui sul ei ole sammulugejat, siis kalkulaatori abil saad kõnnitud kilomeetrid teisendada sammudeks.
Hoiame oma südametervist! 💓  Head sammumist!

Maailma südamepäeva (29. septembril) tähistamiseks algatasime koolis sammulugemise võistluse: perioodil 20.-29.09 kogume kooliperega kokku vähemalt 8 000 000 sammu. Püstitatud eesmärki me määratud ajaks kahjuks ei saavutanud. Kogusime kokku u 2,2 miljonit sammu. Seega … sammuvõistlus jätkub ning seda seni, kuni saame üheskoos kokku 8 miljonit sammu.

Täiendav info: Helena Elgindy, ajaloo ja ühiskonnaõpetaja ja UNESCO ühendkooli koordinaator koolis, helena.elgindy@varskakool.ee

Maailma südamepäeva tähistatakse alates 2000. aastast 29. septembril eesmärgiga teavitada inimesi, et südame-veresoonkonna haigused on maailmas surmapõhjus number üks. Maailmas sureb südame-veresoonkonna haigustesse 17,3 miljonit inimest aastas.
Vähemalt 80% enneaegsest suremusest südame-veresoonkonna haigustesse on välditavad, kui tegeleda peamiste riskiteguritega – tubakas, ebatervislik toitumine ja vähene liikumine. Südamepäeva kohta rohkem