Avaldatud: 20 november, 2019

Novembrikuu teine nädal on Põhjamaade kirjandusnädal.

Nii nagu Eestis on ka Põhjamaades sügis- ja talvepäevad eriti lühikesed. Pikkadel pimedatel talveõhtutel oli ettelugemine juba enne televisiooni- ja arvutiaega levinud ajaviide. Aasta kõige pimedamal ajal korraldavad Põhjamaade raamatukogud ja Põhjala Ühingud alates 1997. aastast Põhjamaade kirjanduse nädalat, varasema nimetusega Põhjamaade raamatukogunädal.Põhjala ühingud Taanis, Norras ja Rootsis tähistavad käesoleval, 2019. aastal oma saja-aastast juubelit, seega on väljakuulutatud rahvusvaheline projekt aasta teemaga „PIDU PÕHJALAS“. Novembrikuu teine nädal, kui kirjanduse nädal, kutsus kõiki kirjanduslikule peole.

Värska Gümnaasiumi pikapäevarühma õpilased pidasid sellel nädala raames kooli raamatukogus Pipi sünnipäevapidu.Põnevusega kaeti peolaud, mis kaunistati küünalde, vaaside ning enda valmistatud salfetkaroosidega. Tutvuti aasta raamatuga „Pipi Pikksukk“ ja tema autori Astrid Lindgreni elulooga. Raamatukogu juhataja luges 1. klassi õpilastele ette jutu“ Pipi peab sünnipäeva“, vanemate klasside õpilased lugesid ise. Maiustati, mängiti mänge.  Sünnipäevapeo tegevusi jätkus ka järgmisel päeval. Pidu lõppes lõbusalt istumispalliga tehtud vempudega.

Ühiselt loeti ka raamatut ” Kallista mind”, kust jäeti meelde head sõnad ja nende põhjal meisterdati koridori seinale “Heade sõnade puu”.

Õpilasi juhendas kooli raamatukogu juhataja Helena Kudre.