Avaldatud: 26 aprill, 2021
 🇱🇹🇮🇹 🇹🇷 🇪🇪 🇪🇸 🇵🇹
26. – 28. aprillini osaleb kooli Erasmus+ projektimeeskond koostööprojekti “Digital Cultural Heritage through 21st Century Skills” (“Digitaalne kultuuripärand läbi 21. sajandi oskuste”) raames koos Itaalia, Leedu, Hispaania, Türgi ja Portugali õpilastega virtuaalsel mobiilsusel (õppekäigul) Leedus. Kolme päeva jooksul tutvutakse partnerriikide traditsioonilise muusikaga (rahvapillid, -laulud).

Toimunud on virtuaalsed mobiilsused 17.-19.03.2021 Eestisse (traditsioonilised kombed ja eluolustik) ning 18.-20.01.2021  Portugali (traditsioonilised mängud ja mänguasjad).

Erinevates projektitegevustes osaleb meie koolist 15 õpilast 8.-10. klassidest. Projektis osalemine annab õpilastele rahvusvahelise õppimise kogemuse, mille tulemusena nad mõistavad paremini kultuuridevahelisi erisusi, arendavad keeleoskust ja sotsiaalseid- ning kodanikupädevusi.

Projektis osalevad järgmised koolid: Lice Leedu Naujosios Akmenes Ramuciu Gümnaasiumiga,  Lo scientifico statale Giuseppe Peano (Itaalia), Naujosios Akmenes Ramuciu Gimnazija (Leedu), IES. Berenguela de Castilla (Hispaania), Mehmet Serttas Anadolu Lisesi (Türgi), Agrupamento de Escolas de Guia (Portugal) ja Värska Gümnaasium.