Avaldatud: 24 jaanuar, 2021
🇮🇹 🇱🇹 🇹🇷 🇪🇪 🇪🇸 🇵🇹
Värska Gümnaasium osaleb koos Itaalia, Leedu, Hispaania, Türgi ja Portugali koolidega Erasmus+ strateegilises koostööprojektis “Digital Cultural Heritage through 21st Century Skills” (“Digitaalne kultuuripärand läbi 21. sajandi oskuste”). Projekti koordinaator ehk juhtivpartner on Itaalia. Projekti tegevused toimuvad 2 õppeaasta vältel ja lõpevad augustis 2022.

Erinevates tegevustes osaleb meie koolist 15 õpilast 8.-10. klassidest. Projektis osalemine annab õpilastele rahvusvahelise õppimise kogemuse, mille tulemusena nad mõistavad paremini kultuuridevahelisi erisusi, arendavad keeleoskust ja sotsiaalseid- ning kodanikupädevusi.

Projekti tegevused on suure hooga käima läinud.  Alates novembrist 2020 on toimunud juba hulgaliselt ühiseid veebikohtumisi, läbi viidud logokonkurss, projektiriike tutvustavad viktoriinid. Et koroonakriisi tõttu ei ole riikidevahelist õpilasgruppide vahetust praegu võimalik korraldada, siis toimuvad partnerriikidesse virtuaalsed õppekäigud ehk mobiilsused.

18.-20. jaanuarini toimus õpilastele virtuaalne mobiilsus Portugali, kus teemaks olid  traditsioonilised mängud ja mänguasjad. Meie õpilaste poolt ettevalmistatud ja esitletud mänguasjade tutvustus ja mängude tutvustus.
Loodame väga, et varsti hakkavad toimuma ka projektiriikide “päriskülastused”.
Projektis osalevad järgmised koolid: Liceo scientifico statale Giuseppe Peano (Itaalia), Naujosios Akmenes Ramuciu Gimnazija (Leedu), IES. Berenguela de Castilla (Hispaania), Mehmet Serttas Anadolu Lisesi (Türgi), Agrupamento de Escolas de Guia (Portugal), Värska Gümnaasium (Eesti)).